Na dom energooszczędny dostaniesz tańszy kredyt

Na dom energooszczędny dostaniesz tańszy kredyt. To nie mit, to fakt. Dofinansowanie działań proekologicznych to już powoli nie tylko domena Zachodniej Europy. W Polsce coraz więcej jest inicjatyw gospodarczych wspierających działania w kierunku energooszczędności.

 
Doplaty na termomodernizacje, czy preferencyjne warunki kredytowe na zakup np. kolektorów słonecznych to już nie jedyne incjatywy, z których możemy skorzystać.W ofertach dwóch polskich banków mamy preferencyjne warunki kredytowe na budowę domu energooszczędnego.
Takie możliwości dają nam BPH oraz BOŚ. Jak podaje onet.pl w artykule biznes.onet.pl/tansze-kredyty-na-cieple-domy,18629,5016882,1,analizy-detal korzyści kredytowe można uzyskać już nawet, gdy planowany budynek będzie miał zapotrzebowanie roczne na energię do ogrzewania poniżej 100 kW/m2, co wcale nie jest trudnym do osiągnięcia parametrem.
Pamiętajmy przy tym, że oprócz korzyści kredytowych w trakcie realizacji będziemy mieli wymierne oszczędności finansowe podczas użytkowania obiektu. Dlatego dobrze przemyślana i przygotowana inwestycja to podstawa, aby w przyszłości nie mieć powodów do narzekania.
Polecam przeczytanie całego artykułu na onet.pl i zapraszam do dyskusji na ww. temat.