Używane mieszkania coraz tańsze

Używane mieszkanie można już znaleźć w cenie poniżej 3 tys. zł/m2. W ostatnim okresie czasu tak niskie ceny były nie do pomyślenia. Oczywiście ceny poniżej tej "magicznej" stawki spadły tylko w kilku miastach, takich jak Łódź, Katowice, Bydgoszcz czy Gorzów Wlkp., ale jest to sygnał tendencji spadkowej ceny mieszkań używanych.
Rynek reaguje szybko na coraz trudniejszą sytuację kredytową w Polsce. Skoro jest nadpodaż nowych mieszkań, których ceny również powoli spadają, a coraz trudniej zwykłym obywatelom jest uzyskać kredyt mieszkaniowyc, to naturalną konwsekwencją jest obniżka cen mieszkań używanych.
Ceny mieszkań w Polskich miastach są powiązane ze średnimi zarobkami, im większy średni zarobek na mieszkańca, tym też wyższa cena m2 mieszkania.
Pytanie tylko, jakie konsekwencje dla branży budowlanej będą miały spadające ceny.  Deweloperzy już w tym momencie ograniczają ilość nowych projektów mieszkaniowych w związku z rosnącymi cenami kredytów oraz likwidacją ulg kredytowych (chociażby popularnej "Rodzina na swoim"), czy oznacza to więc początek kryzysu w budownictwie, czy też rynek będzie na tyle chłonny, że wypełni lukę związaną z powolną stagnacją mieszkaniówki?